Drug Free Track & Field Classic - 07/01/2007
Perth National Series Meet
Perry Lakes Stadium
Women 100 Meter Sprint Open Finals
Section 1: (w: 2.5) 1, McLellan, Sally, QAS, 11.36. 2, Attenborough, Crystal,
NT, 11.43. 3, Henry, Jody, WA, 11.72. 4, Stewart, Katrina, VIC, 11.74. 5,
Wheeler, Kylie, WAIS, 12.08. --, Kleeberg, Melanie, WA, DNF.
Women 100 Meter Sprint Open Preliminaries
Heat 1: (w: 1.8) 1, McLellan, Sally, QAS, 11.46q. 2, Attenborough, Crystal,
NT, 11.58q. 3, Henry, Jody, WA, 11.83q. 4, Boyd, Jacinta, QAS, 12.03q. 5,
Wheeler, Kylie, WAIS, 12.09q. 6, Perry, Larissa, WA, 12.53. 7, Zwickl,
Savannah, WA, 12.69. 8, Collymore, Aisha, WA, 13.00.
Heat 2: (w: 2.0) 1, Kleeberg, Melanie, WA, 11.45q. 2, Stewart, Katrina, VIC,
11.77q. 3, Cope, Ebony, WA, 12.18q. 4, Bent, Kylie, WA, 12.24.
Women 800 Meter Run Open
Section 1: 1, Miller, Lauren, WA, 2:13.31. 2, Hollick, Monique, WA, 2:14.46.
3, Hughes, Lisa, WA, 2:18.53. 4, Aleisha, Anderson, WA, 2:21.49. 5, Jackson,
Dee, WA, 2:23.10. 6, Hadwiger, Loren, WA, 2:26.36. 7, Livey, Chavon, WA,
2:27.59. 8, Soia, Louise, WA, 2:39.46.
Women 100 Meter Hurdles Open
Section 1: (w: 4.2) 1, McLellan, Sally, QAS, 13.20. 2, Wheeler, Kylie, WAIS,
13.82. 3, Cope, Ebony, WA, 14.58. 4, Shearer, Freya, WA, 15.00. 5,
Maffescioni, Tegan, WA, 15.12. 6, Robinson, Kimberley, WA, 15.49.
Women High Jump Open
Section 1: 1, Pettitt, Ellen, WAIS, 1.86m. 2, Wheeler, Kylie, WAIS, J1.80m.
2, Timmers, Zoe, WA, 1.80m. 4, Narrier, Casey, WA, J1.75m. 4, Pettitt,
Brittany, WA, 1.75m. 6, McDonnell, Lindsey, WA, 1.65m.
Women Pole Vault Open
Section 1: 1, Boyd, Alana, QAS, 4.55m. 2, Parnov, Vicky, WAIS, 4.20m. 3,
Lynn, Jacinta, VIC, 4.00m. 4, Tiong, Miranda, WAIS, 3.90m. 4, Birtles, Rachel,
WAIS, 3.90m.
Women Long Jump Open
Section 1: 1, Wheeler, Kylie, WAIS, 6.45m, w:4.9. 2, Boyd, Jacinta, QAS,
6.00m, w:3.6. 3, Perry, Larissa, WA, 5.74m, w:4.6. 4, Melis, Laura, WA, 5.56m,
w:5.2. 5, Keeley, Paris, WA, 5.51m, w:4.9. 6, Wardana, Sinta, WA, 5.33m,
w:2.4. 7, Collymore, Aisha, WA, 4.79m, w:3.2.
Women Javelin Throw 600g Open
Section 1: 1, Mickle, Kimberley, WAIS, 57.82m. 2, Mitchell, Kathryn, VIS,
53.49m. 3, Millard, Rebekah, WA, 40.52m. 4, Macri, Cony, WA, 38.41m. 5,
Vanderwal, Hannah, WA, 34.72m. 6, Fenwick, Samantha, WA, 34.63m. 7, Boase,
Sheree, WA, 33.05m.
Men 100 Meter Sprint B Final Open
Section 1: (w: 2.8) 1, Morfea, Nathan, WA, 10.65. 2, Bezuidenhout, Jared, WA,
10.66. 3, Mott, Adrian, VIC, 10.70. 4, Eyears, Greg, NSWI, 10.77. 5,
Budlender, Michael, VIC, 10.83. 6, Zilm, Mitchell, WA, 10.84. 7, Oliver,
Aaron, WA, 11.00. 8, Smith, Jarrod, WA, 11.16.
Men 100 Meter Sprint Open Finals
Section 1: (w: 2.6) 1, Ross, Joshua, NSWI, 10.09. 2, Alozie, Vzodinma, NSW,
10.15. 3, Tucker, Steven, WA, 10.22. 4, Ezenwa, Ambrose, NSWI, 10.26. 5,
Batman, Daniel, AIS, 10.28. 6, Rouge-Serrett, Aaron, VIS, 10.35. 7, Watson,
Kane, WA, 10.50. 8, Williams, Tim, VIC, 10.58.
Men 100 Meter Sprint Open Preliminaries
Heat 1: (w: 2.2) 1, Alozie, Vzodinma, NSW, 10.38q. 2, Rouge-Serrett, Aaron,
VIS, 10.49q. 3, Eyears, Greg, NSWI, 10.55q. 4, Watson, Kane, WA, 10.57q. 5,
Williams, Tim, VIC, 10.84. 6, Harrison, Lane, VIC, 11.01. 7, Veron, Mark, WA,
11.42.
Heat 2: (w: 1.8) 1, Ross, Joshua, NSWI, 10.21q. 2, Ezenwa, Ambrose, NSWI,
10.28q. 3, Mott, Adrian, VIC, 10.58. 4, Morfea, Nathan, WA, 10.73. 5,
Bezuidenhout, Jared, WA, 10.74. 6, Budlender, Michael, VIC, 10.84. 7, Storer,
Andrew, WA, 11.06.
Heat 3: (w: 4.4) 1, Batman, Daniel, AIS, 10.30q. 2, Tucker, Steven, WA,
10.35q. 3, Zilm, Mitchell, WA, 10.79. 4, Oliver, Aaron, WA, 10.85. 5, Smith,
Jarrod, WA, 10.91.
Men 400 Meter Sprint Open
Section 1: 1, Troode, Christopher, WAIS, 46.16. 2, Offereins, Ben, WAIS,
46.95. 3, Martin, Haden, WA, 48.44. 4, De Castro Cruz, Felipe, WAIS, 49.77. 5,
Oliver, Aaron, WA, 50.25. 6, Simon, Michael, WA, 50.32. 7, Williams, Ray, WA,
50.65.
Men 1500 Meter Run Open
Section 1: 1, Stingemore Jnr, Stephen, WA, 3:58.51. 2, Tamblin, Scott, WA,
4:01.09. 3, See, Marc, WA, 4:04.65. 4, deBoer, Christopher, WA, 4:08.18. 5,
Von Geusau, Nicholas, WA, 4:11.30. 6, Collingridge, Jace, WA, 4:22.57.
Men 3000 Meter Run Open
Section 1: 1, Wallis, Daniel, WA, 8:37.20. 2, Baugh, Raf, WA, 8:39.66. 3,
Cox, Shaphan, WA, 8:40.13. 4, Carter, Courtney, WA, 8:44.95. 5, Lennon,
Julian, WA, 8:46.08. 6, Dawson, Matt, WA, 8:49.73. 7, Ingraham, Todd, WA,
8:50.30. 8, Mitchell, Paul, WA, 8:51.89. 9, Bruins, Thomas, WA, 8:53.49. 10,
Newton, Wayde, WA, 9:30.42. 11, Dreyer, Alex, WA, 9:33.42. 12, Kennedy,
Lachlan, WA, 9:35.95. 13, Hunt, Brendan, WA, 9:38.58. 14, Kennedy, Daniel, WA,
9:58.79. 15, Heywood, Ethan, WA, 10:04.01.
Men 110 Meter Hurdles Open
Section 1: (w: 2.5) 1, Eyears, Greg, NSWI, 14.02. 2, Webber, Mitchell, WA,
14.88. 3, Richter, Dane, WA, 14.93. 4, Rickards, Ben, WA, 15.11. 5, Smith,
Liam, WA, 15.31. 6, Devonish, Luke, WA, 15.56.
Men Pole Vault Open
Section 1: 1, Burgess, Paul, WAIS, 5.91m, 2, Hooker, Steve, WAIS, 5.91m. 1, 3,
Gibilisco, Giuseppe, ITA, 5.51m. --, Filshie, James, VIC, NH.
Men Long Jump Open
Section 1: 1, Crowther, Robert, AIS, 7.91m, w:3.9. 2, Storer, Andrew, WA,
7.59m, w:4.5. 3, Lipari, Anthony, WA, 7.04m, w:3.9. 4, Evans, Daniel, WA,
6.87m, w:3.5.
Mixed 3000 Meter Race Walk Open
Section 1: 1, Fitzsimons, Sean, WA, 14:08.00. 2, Grgurovic, Katarina, WA,
15:26.00. 3, Dib, Samuel, WA, 15:35.00. 4, Fitzsimons, Kate, WA, 16:36.10. 5,
Lowe, Daniel, WA, 17:04.00. 6, Sullivan, Melissa, WA, 17:25.00. 7, Chapman,
Harley, WA, 17:45.80. 8, Richardson, Louise, WA, 17:45.90. 9, Smith,
Kimberley, WA, 18:24.00. 10, Smith, Jacqueline, WA, 20:21.00. --, Hahn,
Andrea, WA, DNF. --, Wheatley, Martyn, WA, DQ. --, Grgurovic, Anna, WA, DQ.
Mixed 100 Meter Sprint Wheelchair Wheelchair Sport
Section 1: (w: 4.3) 1, Peters, Nicholas, WA, 17.50. 2, Vinci, Sarah, WA,
19.80. 3, Moke, Claude, WA, 20.00.
Mixed Shot Put Seated Wheelchair Sport
Section 1: 1, Stitfall, Bryan, WA, 10.50m. 2, Bowen, Damien, WA, 9.26m. 3,
Feakes, Travis, WA, 8.19m. 4, Doherty, Shaun, WA, 6.39m. 5, Salter, Ben, WA,
5.66m. 6, Thomson, Elissa, WA, 5.26m. 7, Moke, Claude, WA, 5.03m. 8, Vinci,
Sarah, WA, 4.98m. 9, Beer, Chris, WA, 4.94m.